آیپد او اس ۱۶ از طرف اپل رونمایی شد

اخبار - خبر خوان نیک اپل - سه شنبه, 17 خرداد 1401
آیپد او اس ۱۶ از طرف اپل رونمایی شد

شرکت اپل در جریان WWDC 2022 از آیپد او اس ۱۶ همراه با قابلیت‌های کاربردی و امنیتی بیشتر رونمایی کرده است.

آیپد او اس ۱۶ از این پس امکان مدیریت اپلیکیشن‌های باز شده را به صورت هوشمندانه‌تر دارد. این سیستم عامل می‌تواند اپلیکیشن‌های نصب شده در هر لحظه برای سوئیچ کردن سریع در اختیار داشته باشد.

بخش Share در این سیستم عامل بهینه سازی شده است تا همکاری و انجام کارهای مختلف به صورت مشترک برای کاربران آسان‌تر شده است و امکانات بهتری را در اختیار کاربران خود ارائه می‌دهد.

کاربران در فیس تایم می‌توانند از پس یک تب مشترک را در زمان برقراری تماس‌های تصویری به سافاری‌ نصب شده در آیپد انتقال دهند.

اپلیکیشن‌های کاربردی نظیر Pages و Numbers و Keynote از این پس تغییر کرده‌اند تا کاربران بتوانند به شکلی بهینه‌تر امکاناتی ویژه را در اختیار داشته باشند. کاربران با استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانند محتوای بیشتری را در اسناد وارد کنند و به صورت هوشمندانه‌تر کارهای مختلف و اسناد را مدیریت کنند.

متال ۳ در آیپد او اس ۱۶ نیز بهینه‌سازی شده است و اپل از این پس می‌خواهد تا با همکاری استودیو‌های مختلف بازی‌های ویژه و جذاب‌تری را به آیپد او اس بیاورد. بخش گیم سنتر نیز از این پس امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران علاقه‌مند به گیم می‌گذارد.

اپلیکیشن‌ها با کلاس دسکتاپ نیز از این پس تجربه‌ای خاصی از اجرای نرم افزارهای کاربردی را در آیپد ارائه می‌دهند که اختلاف میان کاربری با سیستم عامل مک او اس و آیپد او اس ۱۶ را کاهش می‌دهد. اپل API مربوط به این قابلیت را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده تا بهترین اپلیکیشن‌ها در اینده در آیپد آماده عرضه شوند.