ایکس باکس بعدی یک دانگل استریم خواهد بود

اخبار - خبر خوان نیک اپل - شنبه, 07 خرداد 1401
ایکس باکس بعدی یک دانگل استریم خواهد بود

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده دانگل ایکس باکس را به عنوان یک ابزار استریم بازی و محتوای صوتی و تصویری آماده عرضه به بازار کند.

در سال ۲۰۱۹ شایعاتی در مورد تصمیم مایکروسافت برای تولید محصولات تحت عنوان ایکس باکس مینی منتشر شده بود که نشان می‌داد که این شرکت تصمیم دارد تا یک ابزار اختصاصی و ارزان قیمت را برای کاربران تولید کند که از طریق آن امکان استریم بازی‌های سرویس ایکس کلاود فراهم می‌شد. اما حالا مشخص شده که شرکت مایکروسافت پس از گذشت بیش از دو سال دوباره تصمیم گرفته تا فرایند توسعه این محصول را در قالب یک دانگل توسعه و آماده عرضه به بازار کند. بر اساس این گزارش‌ که در وب سایت Windows Central منتشر شده شرکت اپل تصمیم دارد تا یک دانگل ساده را تولید کند که امکان اتصال به تلویزیون یا نمایشگر، کنترلر ایکس باکس و اینترنت را دارد و از آن طریق کاربران می‌توانند صرفا با داشتن یک اکانت گیم پس امکان اجرای بازی‌های این سرویس را با فناوری پردازش ابری داشته باشند.

مایکروسافت مدت‌ها است که روی توسعه سرویس پردازش ابری خود برای اجرای بازی‌ها کار می‌کند، هر چند که این سرویس در حال حاضر در مرحله بتا است، اما کاربران می‌توانند بازی‌های گیم پس را از طریق پردازش ابری در هر دستگاهی اجرا کنند و دیگر محدودیت دسترسی به سخت افزاری مناسب برای پردازش‌های بازی را در اختیار نداشته باشند.

در حال حاضر کاربرانی که اشتراک فعال گیم پس آلتیمیت را داشته باشند می‌توانند از این سرویس پردازش ابری روی کامپیوتر، کنسول یا تلفن هوشمند و تبلت خود استفاده کنند. این سرویس هیچ محدودیتی از لحاظ پلتفرم ندارد و به سادگی می‌تواند بدون نصب و دانلود حجیم بازی‌ها امکان دسترسی به آن‌ها را در هر دستگاه متصل به اینترنت فراهم کند. این سرویس پردازش ابری حتی برای آیفون‌ها و ایپدها نیز از طریق پردازش ابری ارائه شده است و کاربران می‌توانند تمامی بازی‌ها را در هر لحظه اجرا کنند. با این حال تنها محدودیت این سرویس وابستگی بیش از حد آن به اینترنت پر سرعت و دارای پینگ بسیار کم است که دسترسی به آن برای بسیاری از گیمرها مشخصه چندان عجیبی به نظر نمی‌آید.