تصاویر رندر آیفون ۱۴ توسط جان پروزر منتشر شد

اخبار - خبر خوان نیک اپل - شنبه, 07 خرداد 1401
تصاویر رندر آیفون ۱۴ توسط جان پروزر منتشر شد

جان پروزر افشاگر معروف محصولات اپل به تازگی تصاویر رند آیفون ۱۴ و ایفون ۱۴ پرو مکس را در ویدیوی جدید کانال یوتیوبی خودش منتشر کرده است.

در تصاویر توسط Ian Zelbo  و بر اساس شایعات منتشر شده در مورد آیفون ۱۴ طراحی شده است که می‌توان در آن‌، حفظ ناچ بزرگ و جایگزین شدن حفره دایره‌ای شکل و کپسولی را مشاهده کرد.

این تصاویر نشان می‌دهد که اپل احتمالا در سال جاری میلادی به طراحی تخت گوشه‌های آیفون که از دو سال پیش در این تلفن‌های هوشمند اعمال شد پایبند است و همچنان آیفون‌های امسال نیز قرار است با همین ظاهر آماده عرضه به بازار شوند.

تصاویر رندر آیفون ۱۴ توسط جان پروزر منتشر شد

در بخش پشتی نیز قرار است آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو مکس دارای دوربین بزرگ‌تر نسبت به سال قبل شوند.

اپل در سال ۲۰۲۱ در طراحی آیفون ۱۳ نیز چنین تغییر را اعمال کرده بود و دوربین این تلفن هوشمند را نسبت به آیفون ۱۲ بزرگ‌تر کرده بود. حال پیش بینی می‌شود که تعبیه لنز تله فوتوی ۴۸ مگاپیکسلی در آیفون ۱۴ پرو مکس همین تغییر بزرگ را در تلفن‌های هوشمند امسال اپل نیز اعمال کند و امکانات بیشتری را برای عکاسی ماکرو و تصویربرداری در اختیار کاربران قرار دهد.

این تصاویر رندر البته نشان‌دهنده حذف یکی از مهم‌ترین شایعات در مورد دوربین آیفون ۱۴ پرو و ایفون ۱۴ پرو مکس است. تا پیش از این، گزارش‌هایی مبنی بر این موضوع ادعا کرده بودند که شرکت اپل تصمیم دارد تا پنل پشتی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس را به گونه‌ای طراحی کند که پنل دوربین از بدنه بیرون نزده باشد. این موضوع باعث افزایش ضخامت دستگاه و از طرف دیگر باعث یکپارچه شدن سطح پشتی دستگاه می‌شد که به نظر می‌رسد که طراحی این تصاویر احتمال رخ‌داد این موضوع را بسیار کم می‌بیند.

تصاویر رندر آیفون ۱۴ توسط جان پروزر منتشر شد

اپل تصمیم دارد تا در سال ۲۰۲۲ میلادی چهار مدل تلفن هوشمند را به عنوان مجموعه آیفون ۱۳ آماده عرضه به بازار کند که شامل آیفون ۱۴ و ایفون ۱۴ مکس به عنوان سری میان رده و اقتصادی و آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به عنوان نسخه‌های پیشرفته و پرچمدار تلفن‌های هوشمند خود رونمایی و آماده عرضه به بازار کند.