هدست واقعیت افزوده اپل نیمه‌ی دوم ۲۰۲۳ روانه بازار می‌شود

اخبار - خبر خوان نیک اپل - دوشنبه, 14 آذر 1401
هدست واقعیت افزوده اپل نیمه‌ی دوم ۲۰۲۳ روانه بازار می‌شود

مدت‌ها است که شایعات مختلفی در مورد هدست واقعیت افزوده اپل منتشر شده است و بسیاری از طرفداران محصولات کوپرتینویی‌ها منتظر انتشار این محصول به بازار هستند. اما حالا گزارش‌های منتشر شده نشان داده که عرضه‌ی این محصول زودتر از نیمه‌ی دوم ۲۰۲۳ بعید به نظر می‌رسد.

در طول دو سال گذشته «مینگ چی کو» تحلیل‌گری که با انتشار پیش‌بینی‌های مختلف از شرکت اپل به شهرت رسیده بود، حرف‌های زیادی از هدست واقعیت افزوده اپل منتشر کرده‌ بود که تا به امروز هیچ یک از آن‌ها از طرف منابع رسمی شرکت اپل تایید نشده است. او تا پیش از این ادعا کرده‌ بود که اپل تا پایان ۲۰۲۲ اقدام به رونمایی و عرضه‌ی هدست واقعیت افزوده‌ی خود می‌کند، اما او بعدها حرف از تاخیر در تولید هدست اپل زد.

اما حالا این تحلیلگر ادعا کرده که هدست جدید شرکت اپل قرار است در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ میلادی آماده‌ی عرضه به بازار شود. مینگ چی کو ادعا کرده که تولید انبوه قطعات هدست واقعیت افزوده اپل قرار است در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ آغاز شود و پس از آن با آغاز فرایند اسمبل کردن و راه اندازی خط تولید، این محصول در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ آماده‌ی عرضه به بازار جهانی خواهد شد.

البته مینگ چی کو در مورد تاریخ رونمایی از این محصول ابراز شک کرده است و ادعا کرده که اپل حتی ممکن است تا پیش از پایان یافتن سال ۲۰۲۲ میلادی از این محصول رونمایی کند. گفتنی است که کمتر از یک ماه تا پایان سال ۲۰۲۲ باقی مانده است.

از طرف دیگر این تحلیلگر حدس زده که شرکت اپل احتمالا رونمایی از این محصول را به کنفرانس WWDC 2023 موکول خواهد کرد؛ این کنفرانس به طور معمول هر ساله در تابستان (ماه ژوئن) برگزار می‌شود، البته مینگ چی کو ادعا کرده که رونمایی از هدست واقعیت افزوده اپل به شرطی در کنفرانس WWDC 2023 رخ خواهد داد که این شرکت بتواند تا پایان ژانویه‌ی ۲۰۲۳، یعنی کمتر از دو ماه دیگر فرایند اسمبل را شروع کند و قطعات اولیه‌ی این محصول در تیراژ بالا آماده‌ی تولید شده باشند.

بر اساس شایعات و ادعاهای مطرح شده در گذشته، هدست واقعیت افزوده‌ی اپل قرار است به عنوان یک محصول جانبی برای آیفون آماده‌ی عرضه شود که همانند اپل واچ با اتصال به تلفن هوشمند آیفون می‌تواند امکاناتی پیشرفته و را در اختیار کاربران قرار دهد.