کاهش ۳.۵ درصدی خرید اسمارت فون در سال ۲۰۲۲

اخبار - خبر خوان نیک اپل - پنجشنبه, 12 خرداد 1401
کاهش ۳.۵ درصدی خرید اسمارت فون در سال ۲۰۲۲

گزارش‌های مالی اخیر نشان‌دهنده آن است که میزان فروش تلفن‌های هوشمند تا ۳.۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است. در سال ۲۰۲۲ تنها ۱.۳۱ میلیارد واحد تلفن هوشمند فروخته شده است.

بر اساس گزارش موسسه IDC در طول سه ماهه گذشته به دلیل چالش‌های مربوط به تامین قطعات و خبرهای مربوط به آن، درخواست‌ها برای خرید این محصولات نیز در سراسر جهان کاهش یافته است و رشد قابل توجهی نصیب تولید‌کنندگان تلفن‌های هوشمند نشده است.

تا پیش از این پیش بینی شده که میزان رشد فروش تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۲۲ برابر با ۱.۶ درصد باشد. این در حالی است که اطلاعات اخیر IDC در مورد سه ماهه گذشته خبرهای خوبی را به سرمایه‌داران شرکت‌های فعال در حوزه تلفن‌های هوشمند نداده است.

در ادامه این گزارش آمده است که شرکت اپل در مقایسه با شرکت‌های دیگر فعال در حوزه فناوری کمترین آسیب ممکن را از کاهش فروش تلفن‌های هوشمند در سه ماه گذشته تجربه کرده است. با این حال میزان فروش آیفون‌ها در این شرکت نیز با کاهش مواجه بوده است و اپل نیز تجربه خوشایندی در زمینه عرضه و فروش آیفون‌ها نداشته است.

با این حال IDC ادعا کرده که شرکت اپل و دیگر کمپانی‌های تولید کننده محصولات مشابه در سال ۲۰۲۳ می‌توانند آسیب ایجاد شده اخیر را جبران کنند. بر اساس پیش‌بینی‌های این موسسه شرکت اپل در سال ۲۰۲۳ میلادی با رشد ۵ درصدی در زمینه عرضه تلفن‌های هوشمند همراه خواهد شد و تلفن‌های هوشمند خود را با تیراژ بیشتری تولید و در نهایت به بازار عرضه می‌کند.

مشکلات مربوط به کمبود تراشه در سراسر جهان در کنار ایجاد قرنطینه‌های جدید در چین به خاطر موج جدید شیوع کرونا در این کشور که به تعطیلی کارخانه‌ها انجامیده باعث شده تا تولید تلفن‌های هوشمند با چالش‌های زیادی مواجه شود که در نتیجه آن محدودیت‌های بسیار زیادی برای شرکت‌های تولید کننده این محصولات ایجاد شود.